Nämnder och kommittéer / Lauta- ja toimikunnat

2017

Seglingsnämnden

  • Carl-Gustav Wiklund, seglings-
    chef
  • Jan Helminen
  • Tom Björndahl 
  • Kari Ahola
  • Jukka Polso
 

Mätningskommitté

  • Esko Hyyppä, ordförande
  • Bo-Erik Vikström
  • Tom Björndahl
 

Prisdomare

  • Kjell Slotte
  • Carl-Gustav Wiklund
 

Juniornämnden

    • Anton Lukkarinen
    • Laura Sahlgren


    Hamnnämnden

    • Mikael Bergroth, hamnkapten
    • Antti Pihlajamäki 
    • Kim Nyberg 
    • Tor-Erik Tuomisalo
    • Jan Lindell
     

    Besiktningskommitté

    • Kenneth Bäckström, ordförande 
    • Kim Nyberg 
    • Jussi Ruissalo
    • Juha Vola
     

    Utfärdshamnskommitté

    • Antti Pihlajamäki
    • Jan Lindell
     

    Ekonominämnd

    • Jan Stenman, skattmästare
    • Jan Störling, intendent
     

    Klubbmästare

    • Mikael Bergroth
    • Tom Björndahl, vice klubbmästare
     

    Skolningskommitté

    • Tanja Risikko, ordförande
    • Kenneth Bäckström
    • Jan Helminen
    • Johan Nyberg
    • Juho Westerberg
    • Antti Pihlajamäki
    • Carl-Gustav Wiklund


    Verksamhetsgranskare

    • Johan Djupsund, ordförande 
    • Åsa Störling, suppleant
     

    Valnämnd

    • Tanja Risikko, ordförande
    • Johan Nyberg
    • Fabian Björndahl
     

    2017

    Purjehduslautakunta

    • Carl-Gustav Wiklund, purjehdus-päällikkö
    • Jan Helminen
    • Tom Björndahl 
    • Kari Ahola
    • Jukka Polso
     

    Mittaustoimikunta

    • Esko Hyyppä, puheenjohtaja
    • Bo-Erik Vikström
    • Tom Björndahl
     

    Palkintotuomarit

    • Kjell Slotte
    • Carl-Gustav Wiklund
     

    Juniorlautakunta

    • Anton Lukkarinen
    • Laura Sahlgren


    Satamalautakunta

    • Mikael Bergroth, satamakapteeni
    • Antti Pihlajamäki  
    • Kim Nyberg 
    • Tor-Erik Tuomisalo
    • Jan Lindell
     

    Katsastustoimikunta

    • Kenneth Bäckström, puheenjohtaja
    • Kim Nyberg 
    • Jussi Ruissalo
    • Juha Vola
     

    Ulkosatamatoimikunta

    • Antti Pihlajamäki
    • Jan Lindell
     

    Talouslautakunta

    • Jan Stenman, rahastonhoitaja
    • Jan Störling, intendentti

     

    Klubimestari

    • Mikael Bergroth
    • Tom Björndahl, varaklubimestari
     

    Koulutustoimikunta

    • Tanja Risikko, puheenjohtaja
    • Kenneth Bäckström
    • Jan Helminen
    • Johan Nyberg
    • Juho Westerberg
    • Antti Pihlajamäki
    • Carl-Gustav Wiklund


    Toiminnantarkastajat

    • Johan Djupsund, puheenjohtaja
    • Åsa Störling, varajäsen
     

    Vaalilautakunta

    • Tanja Risikko, puheenjohtaja
    • Johan Nyberg
    • Fabian Björndahl